O mnie

Nazywam się Sławomir Kruz, mieszkam w małej, spokojnej miejscowości Myszków w woj. śląskim, pracuję zaś wszędzie tam gdzie zagna mnie zlecenie.

Fotografia… pojęcie pod którym zawrzeć można wiele a dla mnie to pasja, hobby a także zawód. Moja przygoda z fotografią zaczęła się już w młodzieńczych latach kiedy dostałem swój pierwszy wymarzony aparat , a każdy kolejny rok był dla mnie okresem zbierania nowych doświadczeń i umiejętności. Umiejętności, warsztat techniczny to jednak za mało, by zdjęcie oddało klimat tej jedynej, niepowtarzalnej chwili. Dlatego każde moje zdjęcie traktuję jako coś niepowtarzalnego a „zatrzymany obraz” ma później pozwolić oglądającemu choć na chwilę wrócić do wybranego momentu z przeszłości.

Przypadek zrządził, iż moje umiejętności fotograficzne i „rzemieślnicze” zostały poddane próbie i ocenie przez znajomych. Nieoczekiwanie kolega poprosił mnie o wykonanie sesji dla młodej pary, bo w ostatniej chwili zlecony fotograf zawiódł. Nie mogłem odmówić najlepszemu kumplowi. Wybraliśmy przepiękny, romantyczny plener na sesję, na tle którego szczęśliwa zakochana para została uwieczniona na zdjęciach obarczonych formą, treścią i … teatralnością. Efekt końcowy ku mojemu zaskoczeniu zyskał uznanie, co przekonało mnie że połączenie pasji i zawodu jest możliwe.

Fotografia jest dla mnie przede wszystkim pasją, dlatego też każdą zleconą pracę traktuję jako kolejne wyzwanie także dla siebie. Nowe twarze, odmienny entourage to wszystko powoduje, iż każdą pracę traktuję indywidualnie i niepowtarzalnie. Podchodząc z duszą artysty do moich prac staram się aby oddawały one stan emocjonalny osób uwiecznionych w chwilach dla nich najważniejszych. Nie zawsze jest to radość i szczęście ale także chwila zadumy i powagi.

Reklama to kolejne wyzwanie, zupełnie inny rodzaj fotografii, wymagający jakże odmiennego spojrzenia. Wystarczyło trochę pracy i przestawienia się na nowe tory aby osiągnąć wymierne efekty w zupełnie nowym świecie obrazu. Zdjęcia przedstawiają świat, który czasem potrafi przekazać więcej niż się człowiek spodziewa. Moje kreacje reklamowe mają zupełnie nowy wymiar – wystarczy tylko spojrzenie i pomysł a produkt ujrzymy w zupełnie nowym świetle dla odbiorców.

Lubię akt. Są to dla mnie szczególnego rodzaju dzieła sztuki, które potrafią wyzwolić z każdej kobiety to co w niej najpiękniejsze. Każde zdjęcie pozwala ujrzeć siebie w innym zjawiskowym i poetycznym świetle bez względu na wiek. A ich oglądanie to rozkosz i radość niezwykłych i niepowtarzalnych wrażeń artystycznych.

Każde zdjęcie ma swój klimat uzależniony od najważniejszego czynnika jakim jest światło. Zdjęcia studyjne niosą ze sobą konieczność posiadania umiejętności perfekcyjnego posługiwania się techniką pracy ze światłem błyskowym, które zostały przeze mnie opanowane na wysokim poziomie. Istotnym czynnikiem, który pozwolił mi sprostać tym umiejętnościom było ukończenie przeze mnie kursu fotografii studyjnej a także zdobycie wiedzy na temat nowoczesnych technik fotografowania oraz zaawansowanej obróbki zdjęć w programach graficznych. Nabyte umiejętności techniczne pozwalają mi także na ukształtowanie zdjęć za pomocą dostępnych narzędzi fotografii cyfrowej, aby każde otrzymane zlecenie mogło zostać wykonane zgodnie z oczekiwaniami i wyobrażeniami.

Ponieważ fotografia choć jest dla mnie źródłem utrzymania to przede wszystkim jest wielką pasją w której dążę do doskonałości, dlatego też cały czas zdobywam nowe doświadczenia poprzez różnego rodzaju kursy oraz studiowanie literatury fachowej co z całą pewnością jest z pożytkiem zarówno dla mnie jak i moich klientów.

Pracuję na najwyższej klasy sprzęcie marki NIKON w przypadku fotografii małoobrazkowej a w zleceniach wymagających użycia średniego formatu głównie w architekturze oraz pejzażu gdzie zazwyczaj jest potrzeba dużych powiększeń posiadam sprzęt m-ki Mamiya.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą, chętnie też odpowiem na wszelkie pytania.


copyright © 2020 by Sławomir Kruz / realizacja projektu Rafał Olkis